Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe

„Sandomierskie Wiosła 2012”

13 kwietnia 2012 r. w Centrum Fitness Miejskiego Stadionu Sportowego rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Sandomierza na ergometrze wioślarskim „Sandomierskie Wiosła 2012”. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Dodatkowo wręczona została nagroda fair play dla Marcina Paszkiewicza za sportowe zachowanie i umożliwienie koledze kolejnego startu w dogrywce. W Mistrzostwach wzięło udział 33 zawodników, w tym uczniowie z Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Goźlicach –Klimontowie.

W Mistrzostwach sandomierskich szkół podstawowych dziewcząt - dystans 300 m najlepsze czasy uzyskali:
1. Wojciech Kleinglas - 1:10,1
2. Maciej Miłek - 1:12,5

3. Grzegorz Garlicki - 1:19,7

W Mistrzostwach sandomierskich szkół gimnazjalnych - dystans 300 m zwyciężyli:
1. Ilona Kochanek - 1:11,9
2. Katarzyna Banaś - 1:16,0

W Mistrzostwach sandomierskich szkół średnich kobiet - dystans 500 m na podium znalazły się
1. Alicja Ciemięga - 1:59,2
2. Aneta Teter - 1:59,5
3. Martyna Dworak - 2:04,9

W Mistrzostwach sandomierskich szkół średnich mężczyzn - dystans 500 m zwyciężyli
1. Tomasz Pytlak - 1:30,2
2. Marcin Paszkiewicz - 1:30,3 /   dogrywka na 100 m - 17,1
3. Arkadiusz Kamiński - 1:30,3/   dogrywka na 100 m   - 20,4

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 500 m- kobiety
1. Magdalena Figacz - 2:11,2

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 1000 m - mężczyźni- kategoria senior starszy