Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
REKLAMA:

Remont dróg w centrum miasta

27 października Wojewoda Podkarpacki opublikował wstępną listę rankingową wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – ETAP II BEZPIECZEŃSTWO – DOSTĘPNOŚĆ – ROZWÓJ. Na 20 pozycji tej listy znajduje się zgłoszone przez Gminę Nowa Dęba zadanie: „Poprawa  funkcjonalności układu komunikacyjnego miasta Nowa Dęba”. Złożony wniosek o dotację w wysokości 50%, tj.: 313 012 zł, uzyskał wysoką ocenę punktową (20,4 punktów na 30 możliwych). Wpłynęły na to zastosowane rozwiązania techniczne w projekcie oraz poprawa dostępności komunikacyjnej do ośrodków gospodarczych, instytucji publicznych i innych instytucji świadczących usługi publiczne.

REKLAMA:

     Zadanie przewiduje remont trzech ważnych ulic: Jasnej, Słowackiego i Zacisze na łącznej długości 547 mb, wraz z zastosowaniem rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa ruchu. Remont będzie polegać na wzmocnieniu konstrukcji jezdni, remoncie nawierzchni chodników oraz uporządkowaniu terenu bezpośrednio przylegającego do chodnika i instalacji elementów bezpieczeństwa ruchu.

Droga będąca przedmiotem projektu stanowi bezpośredni dojazd - połączenie komunikacyjne do instytucji publicznych i obiektów handlowych.

Termin realizacji zadania przewidziany jest na okres kwiecień - sierpień 2015 r.

 

RL/MM

2014-11-04, UMiG Nowa Dęba
REKLAMA:
FaniMani

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]