Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
REKLAMA:

Projekt AKTYWNY SENIOR dobiega końca

     Projekt AKTYWNY  SENIOR, skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują na terenie miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, realizowany przez Stowarzyszenie ESTEKA , w ramach Rządowego Programy na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 -2020, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, powoli dobiega końca.

 

REKLAMA:

Do udziału projekcie AKTYWNY SENIOR zgłosiło się 284 osoby. Osoby te uczestniczyły w zajęciach: żeglarskich, nordic walking, jeździe konnej, wyjazdach edukacyjnych (do Krakowa i Warszawy), aerobiku, kursach (komputerowym, języka angielskiego). Aktualnie trwają jeszcze zajęcia na basenie i kawiarenki obywatelskie. Dodatkowo seniorzy będą uczestniczyć w spektaklach Dramy Teatralnej oraz w wyjazdach na bezpośrednie transmisje operowe z Metropolitan Opera do Rzeszowa.

W ramach kawiarenek osoby starsze spotykają się ze specjalistami prozdrowotnymi: lekarzem, psychologiem, rehabilitantem, dietetykiem oraz rozmawiają i przekazują swoje uwagi, spostrzeżenia na temat życia i funkcjonowania seniorów. Kawiarenki to także doskonała płaszczyzna do rozmów o problemach dotykających osoby starsze w środowisku ich zamieszkania.

Wielkim przeżyciem dla uczestników jest wyjazd do Rzeszowa na przedstawienia operowe, transmitowane bezpośrednio z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dali to do zrozumienia na spotkaniu dyskusyjnym – kawiarence, które odbyło  się po przedstawieniach: Makbeta Giuseppe Verdiego i  Wesela Figara  Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ta żywa dyskusja, zaangażowanie i entuzjazm uczestniczących w spotkaniu świadczy o tym, że watro organizować takie zajęcia.

2014-11-07, Henryk Kędzia
REKLAMA:
FaniMani

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]