Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
REKLAMA:

„Ptaki morskie i krain lodowych” - przedłużamy wystawę!

Nasza wystawa cieszy się wielkim zainteresowaniem i będzie dostępna do 20 czerwca 2012 włącznie.

Wystawa przyrodnicza ze zbiorów Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie.
Kurator wystawy: prof. Wiesław Krzemiński
Koordynator w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli: Beata Surdaj

REKLAMA:

Już od 10 IV 2012 roku można zobaczyć niezwykłą wystawę przyrodniczą w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wystawa „Ptaki morskie i krain lodowych” jest unikatowa ze względu na rzadkie gatunki ptaków, które są pokazane na wystawie oraz nietypową aranżację.
Na wystawie zaprezentowanych zostało przeszło 300 sztuk różnych gatunków ptaków między innymi: pingwiny: peruwiański czy przylądkowy, jastrząb, alka, emu, kormoran czubaty, mewy, czaple. Zostały one umieszczone w charakterystycznych pozycjach w aranżacji nawiązującej do ich naturalnego ekosystemu. Ciekawostką na wystawie jest obecność trzech ssaków: rosomaka, gronostaja i wilka. Dokładna lista z nazwami ptaków i ich występowaniem dostepna jest na stronie muzeum w załączniku.
Wystawie towarzyszy niesamowity klimat. W nowej Galerii usytuowanej w hali przemysłowej z charakterystycznymi świetlikami, odtworzona jest tundra, Antarktyda, wybrzeże morskie różnych kontynentów czy Arktyka.
Wchodząc na wystawę zwiedzający odkryje świat pingwinów, czyli Antarktydę, następnie będzie podziwiał różnorodne ptaki morskie zamieszkujące wybrzeża Australii, Azji, Ameryki Południowej i Północnej. Wybrzeże morskie zostanie zakończone górzystą Arktyką. Ciekawą formą zaprezentowania przyrody w najzimniejszych regionach Ziemi jest tundra. Na wystawie zostały przedstawione różne typy tundry począwszy od trawiastej po lasotundrę.
Każda cześć wystawy jest bogato zaprezentowana. Tło wystawy stanowią fototapety, które w rzeczywisty sposób oddają wygląd różnych stref klimatycznych Ziemi. Dopełnieniem tła jest aranżacja przestawiająca góry i pagórki lodowe, wybrzeże morskie z piasku i żwiru oraz naturalne drzewa, krzewy i trawy porastające tundrę. Wszystko zostało połączone grą świateł i slajdami niepowtarzalnych zdjęć z Antarktydy. Z różnych części wystawy dochodzą dzwięki natury. W celu lepszego zrozumienia tematyki wystawy jest prezentowany film przyrodniczy między innymi o życiu pingwinów. Do pełnego zrozumienia świata ptaków na wystawie nie zabrakło gablot w których można zobaczyć ciekawostki związane z budową anatomiczną ptaków.
Wystawa została przystosowana dla grup zorganizowanych jak i indywidualnych zwiedzających. Na powierzchni wystawy zostały rozłożone wygodne fotele.
Dopełnieniem wystawy jest bogata oferta edukacyjna, na którą składają się przewodniki zawierające fotografie ptaków z opisami, a także lekcje muzealne i warsztaty.
Grupy zorganizowane moga liczyć na salę edukacyjnę w której będą odbywały się warsztaty oraz lekcje muzealne, prowadzone pod okiem wykwalifikowanych pracowników muzeum, którzy od lat zajmują się edukacją muzealną. W ramach warsztatów dzieci same bedą wykonywać pingwiny z papieru czy masy solnej. Cała oferta edukacyjna dostępna będzie na stronie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli w zakładce edukacja.

2012-06-06,
REKLAMA:
FaniMani

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]