Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
REKLAMA:

Kanonizacja na stadionie miejskim


Szczególną mszę świętą odprawili w minioną niedzielę na stadionie miejskim proboszczowie tarnobrzeskich parafii. Zebrani wierni mogli obejrzeć transmisje uroczystości z Watykanu, a także podziękować za dar kanonizacji, za życie i dzieła Jana Pawła II.

Uroczystości na tarnobrzeskim stadionie rozpoczął występ chóru działającego przy zakrzowskiej Parafii. Później na wielkim telebimie zebrani mogli na żywo śledzić wydarzenia z Watykanu. Po ogłoszeniu Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi, proboszczowie tarnobrzeskich parafii rozpoczęli mszę świętą dziękczynną za dar kanonizacji, za życie i dzieła Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości wszystkim chętnym przekazano tzw. Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Ci, którzy zabrali ze sobą lampion, mogli dostarczyć „Iskrę Miłosierdzia” do swoich domów.

  • Ksiądz Adam Marek i ksiądz Stanisław Bar zwrócili się z propozycją, aby miasto wsparło możliwość organizacji i opłacenia kwestii związanych z transmisją na żywo uroczystości z Watykanu. Ostatecznie pani naczelnik wydziału Edukacji wraz z proboszczami tarnobrzeskich parafii zdecydowali, że ta wyjątkowa dla każdego Polaka uroczystość zostanie zorganizowana na stadionie miejskim – mówił Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega. 

Fot. Arkadiusz Jeż

REKLAMA:
2014-04-30, UM Tarnobrzeg
REKLAMA:
FaniMani

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]